Izudarani na smrt, gaženi, ili ostavljeni da umru od izgladnjivanja.

što su njihove majke ubijene za meso ili kožu. Oni su nusproizvodi najvećeg pokolja divljih životinja na svetu.
Najveći pokolj divljih kopnenih životinja koji se ikad dogodio na svetu događa se u Australiji upravo sada!
Zamislite ovo. Noć, majka sa svojim lijepim mladim kengurom u prostranoj unutrašnjosti Australije. To je prizor star milione godina. Ono što je novo jeste buka terenskog vozila. Ona


"Postoji hitna potreba za akciju kako bi se kenguri zaštitili od varvarske privredne grane koja ih kolje za meso i kožu. Molim Vas da učinite sve što je u Vašoj moći da pomognete VIVA-i" Sir Paul McCartney.

Četvorogodišnje istraživanje Savezne naučne i industrijske istraživačke organizacije (CSIRO-a) ustanovilo je da kenguri nikada ne posete 95 posto useva pšenice. Svejedno se farmeri i australijska vlada i dalje odnose prema kengurima kao da su štetočine. U stvari, komercijalno ubijanje događa se u australijskoj unutrašnjosti gde se usevi nikada ne sade.

Šestogodišnje istraživanje Dr. Stevena McLeod (Univerzitet u New South Wales-u) - najveće koje je ikada poduzeto - razmatralo je dali crveni kenguri utiču na uzgoj ovaca. Ono nije otkrilo nikakvo takmičenje za hranu između ovaca i crvenih kengura - čak ni u uslovima suše.

Kenguri su deo australijske životne sredine. Uništavanje dolazi od 160 miliona ovaca i goveda s tvrdim kopitima.
Izmišljotina - ubijanje kengura pomaže da ih se zaštiti
Pokolj kengura uništava proces prirodnog odabira - najveći i najsposobniji su uvijek postavljeni kao cilj.
"Ovim se otvara mogućnost izumiranju brojnih vrsta".
Dr. Ian Gunn, Centar za čuvanje životinjskih gena u Australiji (Animal Gene Storage Resource Centre of Australia).
Australija ima najgori dosadašnji odnos na svetu prema životinjskim vrstama - šest izumrlih vrsta kengura; još su četiri vrste izumrle na kontinentu Australije, 17 vrsta su ugrožene ili pak u opasnosti.
Niko ne nadzire, a kamoli da kontroliše, ubijanje. Kenguri su ustreljeni po noći u prostranoj australijskoj unutrašnjosti. Mladi kenguri pored svoje majke, koji se još oslanjaju na nju, nisu čak ni spomenuti u Pravilniku.
"Lovci često pokazuju potpuno nepoštovanje prema zakonu. Oni redovno posežu za okrutnošću".
Dr. John Auty (veterinarski naučnik i bivši Vrhovni agronom)
Dr. John Auty (veterinarski naučnik i bivši Vrhovni agronom)

Kenguri nisu nikada bili pošast. Oni su istrebljeni u mnogim područjima. U drugima, njihov broj poraste da bi podneo redovne suše koje unište polovinu njihove populacije. Kvote za ubijanje su za 2003. godinu 6,5 miliona - ali ovaj broj ne uključuje mlade, stradavanja na cestama, ilegalna i ne-komercijalna ubijanja. Ovaj godišnji broj mrtvih iznosi 10 miliona - što je potpuno neodrživ broj.
Činjenica - kenguri se ubijaju da bi se zaradile inostrane devize, i zbog toga se njihovo meso i koža promovišu širom sveta. Nakon što je osnovana privredna grana s političkom snagom, koristoljublje će osigurati da ona nastavlja s ubijanjem, kakav god bio uticaj na kengure.

Britansko udruženje VIVA praktično je dokrajčilo prodaju kengurovog mesa u Velikoj Britaniji. Nagovorili su preko 1.500 trgovina da ga povuku. Sad su se oni prihvatili mnogo unosnije trgovine kengurovom kožom, koja se koristi za proizvodnju fudbalskih kopački, torbica i rukavica za bejzbol. U Velikoj Britaniji i SAD-u, VIVA protestvuje ispred trgovina koje prodaju kopačke i traži od kupaca da bojkotuju proizvođače koji koriste kengurovu kožu.
Za opstanak kengura neophodno je zaustaviti trgovinu njihovim kožama. Proizvođači radije koriste najveće kože za izradu sportske obuće. Te kože potiču od velikih muških kengura kojima treba 10 godina da dostignu status alfa i njih se stalno kolje. Malobrojni prežive da proslede svoje nadmoćne gene sledećem pokoljenju. Manji i slabiji muški kenguri koji ostaju stvaraju potomke za koje je manje verovatno da će preživeti veliku sušu ili drugu prirodnu katastrofu. Moramo ovo zaustaviti pre nego što australijski kenguri budu istrebljeni. Zastrašujuće je da se dobavljači kože bune da je malo velikih crvenih muških ostalo. Kože su sve manje i manje jer se sada ubijaju maloletni kenguri.

Međunarodni pritisak je neophodan da se zaustavi bezumni pokolj ovih lepih divljih životinja. Selimo kampanju na ulicu; ciljamo fabrike koje koriste kengurovu kožu. To je činila VIVA s trgovinama koje su držale kengurovo meso, dok nije potpuno izbrisala tu okrutnu i besmislenu trgovinu.
Naš prvi cilj je Adidas i njihove kopačke "Predator", koje nose i promovišu poznati fudbaleri. Adidas je nadaleko prvak u "vrhunskim fudbalskim kopačkama", sa 70 posto tržišta širom svieta. Adidas je pogonska snaga iza privredne grane koja batina milione mladih kengura na smrt svake godine.
Tražimo od kupaca da ne kupuju Adidas-ove proizvode dok oni ne prestanu učestvovati u najvećem pokolju divljih životinja na svijetu.
Molimo Vas da se uključite u borbu za zaštitu ovih divnih životinja.

Zahtevajte da se stane na kraj najvećem pokolju životinjskog sveta na Zemlji.
Pišite pisma: Predsedniku Australije, Ministru za poljoprivredu, Ministru za zaštitu životne sredine; Australijskom ambasadoru u Beogradu i Visokom predstavniku Australije u Londonu; i tražite od njih da zabrane ovaj surovi pokolj. Pišite i Adidas-u i tražite od njih da prestanu koristiti kengurovu kožu za svoje kopačke i tenis patike, a da koriste sintetičke materijale umjesto nje.
Ako na njega slučajno naiđete, odbijte jesti kengurovo meso i iznesite pritužbu restoranu koji ga nudi na svom jelovniku. Javite to Udruženju "Sloboda za životinje."
Ne kupujte kengurovu kožu! Radije izaberite fudbalske kopačke, rukavice za bejzbol i torbice od savremenih sintetičkih materijala.
Pišite "pisma čitalaca" dnevnim i nedeljnim novinama, radio i TV stanicama, i uključite se u relevantne kontakt emisije i postavite ovo pitanje.
Podržite VIVA-u i Udruženje "Sloboda za životinje". Pridružite nam se! Ovo je najveći pokolj kopnenih životinja koji je se ikad dogodio na svetu, sličan pokolju bizona u SAD-u krajem 19. veka. A kakvo je stanje u Srbiji? Recite NE srnetini; cipelama i torbama od egzotične kože; te uzgoju i klanju nojeva, činčila, tuna i drugih životinja.

Australijsko veće za zaštitu životinjskog sveta (Australian Wildlife Protection Council)
"Podržavam kampanju VIVA-e. Velik broj nosećih ženskih kengura i njihove bebe budu zaklani svake noći. Porodice su uništene i raštrkane zbog krvave požude jedne neopisivo okrutne privredne grane".
Ekscelencija Richard Jones (član Zakonodavnog veća), Sydney (Member of the Legislative Council), Sydney
http://www.savethekangaroo.com/
http://www.awpc.org.au/