Dobro došli,
Pred Vama je Internet radio Udruzenja "Sloboda za životinje", nastao u želji da podignemo na viši nivo komunikaciju sa posetiocima sajta.
Jednostavnim klikom na dugme Play pokrećete emitovanje radija i to prvu emisiju sa liste, a pritiskom na dugme Forward prebacujete se na slušanje sledeće radio emisije ili jednostavnim klikom na naslov emisije na playlisti.
Trenutno na našem programu možete slušati sledeće radio emisije:
1.Osam prehrambenih laži ( trajanje 14,43 min.)
2.Osam lovačkih laži ( trajanje 14,25 min.)
3.Uništenje na tanjiru ( trajanje 32,10 min.)
4.Teror u šumi i poljima
Tekstovi o napadima vrana na prolaznike u Beogradu, zanimljivosti o inteligenciji vrana i mala škola prepoznavanja evropskih vrsta vrana.
U parku, između ulica Luja Adamiča i Pohorske, jato vrana uznemirava prolaznike. U Zavodu za zaštitu prirode kažu da je ponašanje ptica prirodno, jer štite mlade.
Kada nađete mladunče divlje životinje (lane, malog divljeg zeca, mladunce ptica), najvažnija stvar koju možete za njih da uradite je - da ih ne dirate!
Retka vrsta ptica, bukavac, pronađenaje u dvorištu klanice „Mak“ iz Doljevca. Osim toga, republička inspekcija za zaštitu životne sredine oduzela je 17 štiglića, koji spada u zaštićene vrste ptica, tokom vanredne kontrole na tvrđavskoj pijaci u Nišu. Bukavac će kasnije biti pušteni u prirodu, a štiglići su već na slobodi.
Ovde je opisan slučaj brutalnog ubistva vlasničkog psa rase staford. Ubica se nije obazirao ni na prisutne vlasnike psa, udarao ga je iako je vlasnica pokušavala da ga zaštiti svojim telom.
Ovakvi i slični počinioci MORAJU biti kažnjeni po postojećim zakonima, pa i zatvorskim kaznama po Krivičnom zakoniku, član 269, jer je očigledno da predstavljaju opasnost ne samo po životinje, nego i po ljude. Zločinci su isti, samo se žrtve razlikuju.
Ptice iz zaštićenih vrsta na Ušću, Velikom ratnom ostrvu i u ostalim delovima Beograda se smrzavaju i ne mogu da dođu do hrane, upozorili su studenti i profesori Biološkog fakulteta. Zbog sibirske zime reagovala je i Uprava za šume Ministarstva poljoprivrede koja je 6.februara objavila "Instrukciju o zabrani lova za vreme trajanja vanredne situacije". Mere za zaštitu faune moraju biti uvek blagovremeno donete, jer fauna oseća, trpi i strada zbog nepovoljnih promena u prirodi, pre nego bilo koja od tih promena pogodi ljude.
Svi koji se bave zaštitom prirode i životinja pre ili kasnije se suoče sa osećajem očaja, a nekad i gneva i depresije zbog količine uništenja planete i živih vrsta od strane ljudi, i zbog beznadežnosti i težine situacije na celoj planeti. Međutim, ovi destruktivni osećaji uništavaju nas same i onemogućavaju nas da se ponašamo i delujemo na način koji je pozitivan i koristan i za nas, i za stanje na planeti Zemlji.
Ovde su opisana četiri načina kako da prevaziđete pogubne i destruktivne osećaje.
Slavica Vukelić (44) ostala je bez svog psa mešanca Kobija samo pet dana pred Novu godinu, kada je surovi napadač bacio otrovane kobasice sa parčićima stakla u ulazu stambene zgrade na Karaburmi.
Zbog jakog dejstva takozvanog “nervnog otrova”, Kobiju su postepeno otkazivali organi, dok su drugog Slavičinog psa, Mazu, veterinari samo čudom uspeli da spasu. Tih dana na Karaburmi je ubijeno 15 pasa, a pored Maze, strašnu smrt izbegao je još samo jedan pas. Policija je obavila uviđaj i, kako je rečeno stanarima, prijava je prosleđena javnom tužilaštvu.
U Dnevniku RTS-a, 21. novembra 2008. godine, objavljena je priča o prijateljstvu monaha Amvrosija i vučice Alfe, koja je u mnogim pričama i komentarima doživljena i opisana kao božja volja ili čudo prirode.
Za nešto više od godinu dana zajedničkog života u manastiru Kovilje, monah Amvrosije i vučica Alfa prešli su put od kratkog početnog nepoverenja do velikog prijateljstva i odanosti.
A onda je, u avgustu 2008. godine, po odluci Eparhije žičke, Alfa morala da šumovite golijske visove zameni vojvođanskom ravnicom: iz Kovilja je premeštena u azil Švajcarkinje Monike Brukner u Đurđevu kod Novog Sada.
Ovih dana, posle tri i po godine, novinar Milanko Danilović i snimatelj Zoran Sarić, ponovo su imali susret sa najpoznatijim vukom u Srbiji, prenosi RTS.
Postoje različite, oprečne informacije o kragujevačkom "prihvatilištu" za napuštene pse. S jedne strane, oni u javnost plasiraju pozitivne informacije i imaju akcije udomljavanja pasa, a sa druge strane, ne dopuštaju volonterima ni da uđu u prihvatilište, a pogotovo da u njemu volontiraju, i u njega donose pse i iz okolnih opština - Smederevske Palanke i Velike Plane, na primer. Lokalnim vlastima Velike Plane za tu "uslugu" naplaćuju po 13.500 za svakog uhvaćenog psa!